Pomoc psychologiczna forum, lęk uogólniony forum, objawy,co to jest psychologia, kiedy do psychologa, psychologia i jej działy, psychologia i rzeczywistość, lęk terapia

Pomoc psychologiczna forum.

#1 2011-04-15 01:30:01

ona swoje wie

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 62
Punktów :   

trwałego szczęścia i autentycznego zadowolenia z życia

Martin Seligman w  książce zatytułowanej „Prawdziwe szczęście” proponuje czytelnikom swój przepis na osiągnięcie trwałego szczęścia i autentycznego zadowolenia z życia. Przepis jest bardzo prosty. Poznaj swoje zalety. Rozwijaj je i wykorzystuj jak najczęściej na co dzień, w różnych dziedzinach swojego życia takich jak praca, miłość, zabawa i rodzicielstwo.

Seligman wraz z zespołem współpracowników postanowił stworzyć uniwersalny system klasyfikacji i pomiaru ludzkich zalet.  Na podstawie podstawowych tekstów głównych religii i prądów filozoficznych zespół  stworzył katalog cech powszechnie uznawanych  za zalety. Powszechność nie oznacza to iż sklasyfikowane cechy były pożądane zawsze i wszędzie,  lecz że ceniono je  prawie zawsze i prawie wszędzie. Źródła, do których się odwołano obejmowały teksty autorstwa Arystotelesa, Platona, św. Tomasza z Awinu, św. Augustyna, Konfucjusza, Buddy, Lao-Cy, Beniamina Franklina. Przeanalizowano również Stary testament, Talmud, Busido (kodeks samurajski), Koran i Upaniszady, w sumie około dwustu katalogów cnót stworzonych na przestrzeni trzech tysięcy lat w różnych zakątkach ziemi. Analizy te obok oczywistych różnic ujawniły uderzająca wspólnotę przekonań odnoszącą się do sześciu podstawowych cnót:

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
fotografia podwodna wywrotka Piła projekty chihuahua cena