Pomoc psychologiczna forum, lęk uogólniony forum, objawy,co to jest psychologia, kiedy do psychologa, psychologia i jej działy, psychologia i rzeczywistość, lęk terapia

Pomoc psychologiczna forum.

#1 2012-10-19 21:38:03

ona swoje wie

Administrator

Zarejestrowany: 2010-02-16
Posty: 62
Punktów :   

Nerwica - wielu rodziców popełnia błąd

Nerwica

            Wielu rodziców popełnia błąd nie zbierając swoje dziecko na tyle z obawy przed "zepsuciem" go. Ignorując go, to jest dokładnie to, co robią, a później będą one blokowane przez dziecka nienasyconych żądań symbolicznymi substytutami - aż do dnia, w którym rozprawia się z nim. Konsekwencje, które są zarówno nieuniknione i straszne.

Dr Arthur Janov

Wszyscy jesteśmy istotami potrzebie. Rodzimy się potrzeby, a zdecydowana większość z nas umiera po walce z życia wielu naszych potrzeb niespełnione. Potrzeby te nie są nadmierne - być karmione, trzymane ciepłe i suche, do wzrostu i rozwoju w naszym tempie, które odbędzie się i pieścił i być stymulowane. Primal te potrzeby są centralną rzeczywistością dziecka. Neurotyczny proces rozpoczyna się, gdy te potrzeby iść niezaspokojone przez dłuższy czas. Noworodka nie wie, że powinien on zostać odebrany kiedy płacze lub że nie powinny być odsadzone zbyt wcześnie, ale kiedy jego potrzeby iść bez opieki, to boli.

Początkowo dziecko zrobi wszystko co w jego mocy, aby spełnić swoje potrzeby. Dotrze do odbyć się płakać, kiedy jest głodny, kopać nogami i thrash o krok od jego potrzeby rozpoznane. Jeśli jego potrzeby iść niespełnione przez dłuższy czas, jeśli nie odbywa się, zmienione lub podawany, będzie cierpieć ciągły ból albo dopóki może coś zrobić, aby dostać się do spełnienia jego rodzice go lub dopóki nie wyłącza ból poprzez odcięcie jego potrzebujesz. Jeśli jego ból jest drastyczne wystarczająco Śmierć mogą interweniować, jak to pokazano w badaniach niektórych instytucjonalnych niemowląt.

Ponieważ dziecko nie może sam pokonać uczucie głodu (to znaczy, że nie może iść do lodówki) lub znaleźć sympatię zastępczego, musi oddzielić swoje doznania (głód, chcąc odbyć) od świadomości. To oddzielenie siebie od swoich potrzeb i uczuć jest instynktowna manewr, aby wyłączyć nadmiernego bólu. Nazywamy to split. Organizm rozdziela w celu ochrony jego ciągłości. To nie znaczy, że niespełnione potrzeby znikają, jednak. Wręcz przeciwnie, są one nadal w ciągu całego życia, wywierając siłę, ukierunkowanie zainteresowań, motywacji i produkcji w kierunku zaspokojenia tych potrzeb. Ale z powodu bólu, potrzeby zostały stłumione w świadomości, a więc człowiek musi dążyć zastępczych gratyfikacji. Musi on, krótko mówiąc, dążyć satysfakcji jego potrzeb symbolicznie. Ponieważ nie wolno mu było wyrazić się, może on być zmuszony, aby spróbować innych, aby słuchać i rozumieć w późniejszym życiu.

Nie tylko są bez nadzoru potrzeb, które utrzymują się do punktu nietolerancji oddzielony od świadomości, ale ich uczucie się przeniósł do obszarów, gdzie większa kontrola lub ulgi mogą być świadczone. Zatem uczucia może być zastąpiony przez oddawanie moczu (później na płeć) lub kontrolowane przez tłumienia głębokiego oddychania. Niespełnione niemowlę jest uczenie się, jak ukryć i zmienić swoje potrzeby pod symbolicznym. Jako dorosły może nie czuje potrzeby ssać matki ze względu na nagłe piersi wcześnie odsadzeniu ale będzie nieustanne palaczem. Jego potrzeba palić to symboliczna potrzeba, a istotą nerwicy jest dążenie do zadowolenia symbolicznych.

Offline

 

Stopka forum

RSS
Powered by PunBB
© Copyright 2002–2008 PunBB
Polityka cookies - Wersja Lo-Fi


Darmowe Forum | Ciekawe Fora | Darmowe Fora
www.pomoc-psychologiczna.pun.pl busy Hamburg przewóz osób Piła Wilanów biuro rachunkowe